Zoran Salopek predstavlja ‘Neboder života’ te opisuje kako je izgledala njegova borba s depresijom Zoran Salopek predstavlja ‘Neboder života’ te opisuje kako je izgledala njegova borba s depresijom
TweetEmailPrint ”Svrha knjige je potaknuti čitatelje da vide nužne promjene u vlastitom životu i motivira ih na suočavanje s vlastitim strahovima i poticanje na... Zoran Salopek predstavlja ‘Neboder života’ te opisuje kako je izgledala njegova borba s depresijom


”Svrha knjige je potaknuti čitatelje da vide nužne promjene u vlastitom životu i motivira ih na suočavanje s vlastitim strahovima i poticanje na pozitivne promjene. Također, s obzirom da često ni ne vidimo kako ego upravlja nama, knjiga sadrži uputstva kako osvijestiti vlastite strahove i ograničenja, ali i potencijale”, istaknuo je autor Zoran Salopek

'Neboder života' opisuje borbu s depresijom U udruzi Ludruga 100 posto ljudi u Domu kulture Prečko, 25. studenog 2024. godine u 19 sati svi zainteresirani se mogu družiti sa Zoranom Salopekom, koji će govoriti o svojoj knjizi Neboder života te o autobiografskoj priči kroz vlastito emocionalno sazrijevanje, savladavanje niza izazova te preuzimanje odgovornosti za vlastiti život.

Kako je izgledala njegova borba s depresijom i da li se plašio promjena te kako se suočavao s vlastitim strahovima i što ga je potaklo na pozitivne promjene, samo su neke od tema o kojima će pričati vlastitu priču.

Razgovori koji pomažu

Sam autor o knjizi kaže :

”Svrha knjige je potaknuti čitatelje da vide nužne promjene u vlastitom životu i motivira ih na suočavanje s vlastitim strahovima i poticanje na pozitivne promjene. Također, s obzirom da često ni ne vidimo kako ego upravlja nama, knjiga sadrži uputstva kako osvijestiti vlastite strahove i ograničenja, ali i potencijale”.

Projekt Priče koje liječe 3 je inkluzivni program Centra za kulturu Trešnjevka, osmišljen kroz cjelogodišnji rad s osobama s psihičkim teškoćama gdje se na čitanju priča izmjenjuju gosti predavači iz područja psihologije kao i eminentni hrvatski književnici.

Čitanje tematskih priča kao načina koji potiče poboljšanu komunikaciju, dublje razgovore i uvid u neke osobne probleme, dobar je put da se upravo populaciji mentalno oboljelih pomogne i ponude neka rješenja na njihove probleme.

Knjige mogu liječiti traume

Kako knjiga može popraviti raspoloženje, mnogi su sigurno doživjeli. Ako se knjiga ili priča odnose izravno na poteškoće polaznika, oni se tada poistovjećuju s glavnim likom u romanu ili priči.

Književna fikcija povećava našu suosjećanost s drugima i književnost može pomoći u rješavanju sukoba, preboljevanju tramatičnih iskustava, integriranju oduzetih aspekata nas samih, a možda čak i postizanju unutarnje cjelovitosti ili samoaktualizacije. Knjige i iskustvo čitanja mogu promicati psihološku promjenu, liječiti traume i ponuditi duhovno ispunjenje”, stoji u najavi Centra za kulturu Trešnjevka.

FOTO: Screenshot videosnimke; Centar za kulturu Trešnjevka